Bilgisayar Performans Ayarları Nereden Yapılır?

Bilgisayarınız için en önemli istediğiniz şey Nedir ? Tabi ki Performans diyeceğinizi biliyorum bilgisayarınızın stabil çalışabilmesi hızlı çalışa bilmesi için performansının iyi olması gerekmektedir. Bunun için işlemciyi ,ram ,ekran kartını değiştirirsiniz iyi olması için Bunlar performans için donanımsal gereksimlerdir.

Peki performans ayarlarının’da düzgün olması gerekmektedir. Birde yazılımsal olarak bu ayarları yapmamız gerekmektedir. Bu ayarlar Nasıl yapılır ? Bu ayarları yapmak size kalmış bir şey Görsellik için yada özel isteğinize dayalı bir ayar yapmak istiyorsanız sizin için öncelikli hangi ayar önce geliyorsa bunu yapabiliyorsunuz.

Bu Ayarları Nereden yapabilir ?

Bunun için Kısa bir video çekimi yaptım bunu izleyebilirsiniz bu ayarlara ulaşarak nelerin sizler için önce geleceğini göz önünde bulundurarak bu ayarlar yapabilirsiniz.

bilgisayar performans ayarı

Bilgisayarım Üzerine Gelerek Faremiz ile Sağ tuşluyoruz ve Özellikler Bölümüne Geliyoruz > Gelişmiş Ayarlar > Gelişmiş Sekmesi > Ayarlar Kısmına giriyoruz.

Bu sekme’ye Girdiğinizde Karşınıza Performans Ayarlarının yapıldığı Kısım Gelecektir.

Yukarıda işaretli kısımda sizin için Uygun Performans ayarlarını seçerek Bilgisayarınızı Daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz. bilgisayar performans ayarı bu şekilde yapılmak sureti ile bilgisayarı hızlandırma yapabilirsiniz.