Laptop Ekran Değişim Ve Onarım Maliyeti

Laptopların ekranları fiyat, model ve markalarına bağlı olarak değişmektedir. Laptopların fiyatları ise markalarına ve modellerine göre değişmektedir. Burada yapılması gereken şey öncelikle Asus, Acer, Hp, Aidata, Casper, Crea, Exper, Samsung, Datron gibi markayı tespit etmektir.
Bu markalar tespit edildikten sonra model numarasına bakılmalıdır. Bu numara genellikle laptopun alt kısmında yazmaktadır. Ekran değişimi yapılması istenen laptopun model numarasını belirtmeniz halinde size ekran fiyatı hakkında bilgisi verilmiş olur.
Ekran genel olarak marka ve modele göre değişmektedir. Ancak ekranların standart ekran, led ekran, LCD ekran, slim ekran gibi çeşitleri de mevcuttur. Örneğin bazı ekranlar 20 pin kullanır, bazı ekranlar ise daha fazla pin kullanılır. Bu yönden bakıldığında, laptop ekran değişimi standart bir fiyata bağlı olması mümkün değildir. Marka, model ve ekran çeşidine bağlı olarak çeşitli ekran fiyatları ortaya çıkmaktadır.
Uygun fiyatı bulunan bir laptop alırsanız ekranı da standart ve uygun fiyatlı olur. Bu laptopların ekranı standart, modeli ise yenilere göre daha düşüktür. Aksi takdirde laptop ekran değişimi standart değildir.
Bunu öğrenmenin en iyi yolu bilgisayar tamircinizin çağrı merkezine ulaşarak, Laptop Ekran Değişimi fiyatını sormaktır. Size fiyat bilgisi ile ilgili kesin dönüş yapılabilmesi için, model bilgisini net olarak vermeniz gerekmektedir.
LAPTOP ONARIM MALİYETİ
Bireylerin yoğun çalışmasından dolayı laptopların ekranı çok çabuk bir şekilde kırılabilmektedir. Tam da bu noktada yoğun iş temposunda vakit ayırarak bir bilgisayarcı aramak kâbus haline gelmektedir. Marka ve modeli ne olursa olsun seçeceğiniz bilgisayarcının çalışma amacı gerekirse sizin adresinizde değişim yapmak üzere size hem zaman hem de para kazandırmaktadır. Yapmanız gereken doğru, profesyonel bilgisayarcıyı bulmak ve ondan vazgeçmemektir. Laptopunuzun marka ve modelini belirterek servis kaydı açtırır ve bulunduğunuz yerde ekran onarımını yaptırırsınız.
Ekran fiyatları doların yükselmesinden önce makul rakamlarda iken şu anda hem dolardaki ani yükseliş USD bazında fiyatların yükselmesi ile ortalama 150 ile 250 TL arasında değişen LCD Panel fiyatları şu anda 250 TL ile 400 TL arasında bir artış göstermiştir.